Problem

Brud jest zawsze obecnym problemem w przedsiębiorstwach przemysłowych. Jeśli hale produkcyjne i magazynowe nie zostaną wystarczająco oczyszczone, istnieje ryzyko przestojów produkcyjnych, niskiej jakości produktu i reklamacji. Dlatego firmy inwestują duże kwoty w środki czyszczące, aby zapewnić bezpieczeństwo i jakość produktu dzięki czystości.

Oprócz brudu, który powstaje każdego dnia podczas produkcji, montażu i logistyki, dodatkowe zanieczyszczenia są również doprowadzane do hal przemysłowych z zewnątrz. Ścieranie opon przez wózki widłowe i inne wózki przemysłowe, pozostałości po produkcji, brud i wilgoć wymagają dokładnego i regularnego czyszczenia podłóg hali. Bez odpowiedniej opieki brud, który nie zostanie usunięty, w dłuższej perspektywie porysuje wrażliwą powierzchnię. Ponadto niektóre warunki pogodowe powodują, że podłogi stają się śliskie z powodu wilgoci, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo pracy.

Brud dostaje się do obszaru produkcyjnego ze wszystkich wejść i przejść do budynków. Przylega on do podeszew butów pracowników, a także do bieżników używanych ciężarówek przemysłowych i w ten sposób rozprzestrzenia się coraz bardziej w całym budynku. Jednak ryzyko przedostania się brudu do wrażliwych obszarów składowania i produkcji jest często niedoceniane. W końcu trzeba wykonać wiele prac porządkowych, aby uwolnić wszystkie hale przemysłowe z rozrzuconego brudu, co wiąże się z wysokimi kosztami.

Rozwiązanie

Pomysł rozwiązania tego problemu jest prosty: brud, który nie jest wprowadzany do produkcji, nie może się tam rozprzestrzeniać i nie musi być usuwany!

Przy każdym wejściu do budynku, zarówno w strefie prywatnej, jak i komercyjnej, znajdują się maty podłogowe lub strefy czyszczenia, które usuwają brud z podeszew butów, zanim ktokolwiek wejdzie do budynku.

Podczas gdy większość firm przemysłowych również wkłada wiele wysiłku w minimalizowanie ilości brudu dostającego się do podeszew butów swoich pracowników, niestety tylko nieliczni uważają, że brud przylega również do bieżników wózków widłowych, wózków paletowych i innych wózków przemysłowych. Bez względu na to, jak czyste podeszwy butów pracowników, brud nadal trafia do produkcji i jest tam rozprowadzany.

Dzięki ProfilGate® problem zanieczyszczenia można kontrolować w sposób szczególny i zrównoważony!

Mówiąc najprościej, ProfilGate® to „mata do wózków przemysłowych”. System czyszczenia jest instalowany przy wjazdach lub wejściach do hal produkcyjnych i magazynowych. Podczas jazdy po strefach czyszczenia przylegający brud jest usuwany mechanicznie z opon, rolek i kół pojazdów przemysłowych. Zanieczyszczenia opadają do wanien, skąd mogą być łatwo usunięte.

W przypadku opon, rolek i kół wystarczą zaledwie trzy obroty, aby usunąć do 80% przyczepionego brudu. Oznacza to, że jest on gromadzony w centralnym punkcie i nie jest rozprowadzany w ramach produkcji, a ​​koszty długoterminowego czyszczenia można znacznie zmniejszyć dzięki wydłużonym cyklom czyszczenia.

Referencje

System ProfilGate® został zainstalowany w wielu miejscach na całym świecie. Prezentujemy listę wybranych firm, które nam zaufały.

Close Menu
×
×

Koszyk